Komitet Pomocy dla Zwierząt

Bank Śląski S.A. O/Tychy
Konto główne 91 1050 1399 1000 0022 0998 2426
Bank PKO S.A. I O/Katowice
Konto dla wpłat 1% dla OPP 64 1240 1330 1111 0010 4259 9930
Dla wpłat z zagranicy:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW
nr KRS 0000015352
skrytka pocztowa 79
43-100 Tychy

 Otrzymaliśmy nagrodę:
Serce dla Zwierząt


Zobacz materiał w UWAGA! TVN: klik
 Gabinet Bioenergoterapii Szansa

 

Komitet Pomocy dla Zwierząt posiada STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO.

Jeśli chcesz pomóc nam ratować konie, możesz przekazać 1% swojego podatku.

(ŚCIĄGNIJ NASZ STATUT)SZCZEGÓŁY


POBIERZ ULOTKĘKAMPANIE

200620072008Twoje IP:


pobierz program do wypełnienia PIT:

http://www.opp.aid.pl/pobierz.php?v=kpdz

wypełnij deklarację online:

https://mojpit.pl/_kpdz

Przytulisko Przystań Ocalenie nie użycza, nie wymienia i nie oddaje koni. Konie zostają u nas do końca swoich dni.

Jeśli chcecie wiedzieć, co dzieje się u nas w Przystani Ocalenie i jakie akcje obecnie prowadzimy, koniecznie zajrzyjcie do działu AKTUALNOŚCI (na górze menu, po lewej stronie). Możecie tam też znaleźć nasze ARCHIWUM AKTUALNOŚCI z ostatnich miesięcy. Wszystkie wieści będą teraz publikowane w tym odrębnym dziale.
 

Uwaga!
Na naszej stronie znajdują się drastyczne zdjęcia.Komitet Pomocy dla Zwierząt posiada STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Patronat medialny:

14 lutego 2015

Koncert charytatywny na rzecz zwierząt z Przystani Ocalenie

Kochani,
Zapraszamy Was na wyjątkowy koncert w krakowskiej filharmonii.
Wspaniali, utalentowani ludzie pochylili się nad losem naszych zwierząt i zagrają dla Was. Kupując bilety, wspieracie potrzeby ponad 400 naszych zwierząt. Nasze przytulisko ma pod swoją opieką głównie zwierzęta stare, schorowane, ocalone od okrutnej śmierci w rzeźni.

Termin - 17.02.2015 wtorek, ostatni dzień karnawału i Światowy dzień kota godzina 19.00

Miejsce - Filharmonia w Krakowie

Muzyka, taniec, śpiew, a w przerwie:
Stowarzyszenie Amma-Polska przywiozą z różnych miast ciasta
Barefoot Wine - wina do degustacji
Wystawione będą do sprzedaży tomiki poezji Franciszka Klimka

Wykonawcy:
Kaja Danczowska – skrzypce, Justyna Danczowska - fortepian
Caldaia Quintet (Paulina Matusiak skrzypce, Agnieszka Machała skrzypce, Natalia Ryba altówka, Michał Górka wiolonczela, Dagmara Cerek fortepian)
Para taneczna (Lucyna Stojowska i Facundo Penalva)
Paweł Kubica fortepian
Chopin Piano Duo (Anna Boczar fortepian, Bartłomiej Kominek fortepian )
Magda Brudzińska Klezmer Trio - Muzyka etno aszkenazyjska i bałkańska (Magda Brudzińska śpiew i altówka, Jacek Kopiec akordeon, Piotr Południak kontrabas
TRIO (Marcin Król skrzypce, Aleksandra Lelek wiolonczela, Potr Machnik fortepian )
Franciszek Klimek (recytuje swoje wiersze z ostatniego tomiku poezji "Koty są dobre na wszystko")

Fundacja Przystań Ocalenie powstała dla zwierząt. Naszym priorytetem jest wsparcie przytuliska dla koni oraz innych braci mniejszych. Miejsce to stworzyliśmy w oparciu o działanie Stowarzyszenia Komitet Pomocy dla Zwierząt prowadzącego właśnie przytulisko dla koni oraz innych zwierząt „Przystań Ocalenie”. To tam swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta.

Wśród ich podopiecznych znajdziemy- ponad setkę koni, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i wiele, wiele innych. Podczas wieloletniej działalności Komitet często napotykał szereg problemów przy próbach utrzymania przytuliska, dlatego wierzymy, że specjalnie powołana do życia Fundacja pozwoli zrobić jeszcze więcej dla poprawy losu zwierząt.

Fundacja prowadzi również działalność gospodarczą, z której cały dochód przeznaczamy na działalność statutową fundacji. Wierzymy, że wspólnie z Państwem będziemy mogli rozbudować przytulisko "Przystań Ocalenie”, aby zawsze znalazło się w nim miejsce dla potrzebujących zwierząt.

Naszym celem jest także uświadamianie w zakresie ochrony zwierząt, a także zaszczepianie empatii jak najmłodszym członkom naszego społeczeństwa. To jest nasze największe pragnienie, misja, dla której powstała fundacja Przystań Ocalenie. Bilety są już dostępne. W sprawie rezerwacji prosimy o kontakt z nami - kontakt@przystanocalenie.org.27 listopada 2014

Eryk [*]

Słowa więzną w gardle. Tak bardzo wierzyliśmy, że jednak... dasz radę. Nasz ukochany Eryczku, niech Wiatronogi prowadzi Cię po zielonych pastwiskach za Tęczowym Mostem. Nóżki już nie bolą. Spotkałeś wszystkich swoich przyjaciół, którzy odeszli przed Tobą.

Byłeś naszą Miłością, którą pozostaniesz na wieki. Bo gdy ktoś kocha, nie zapomina nigdy...

Dzisiaj zgasło jedno z najjaśniejszych Światełek w Przystani. Końskie dziecko, które pełne strachu, ale także nadziei- trafiło pod nasz dach. Eryczek długo dochodził do siebie, powolutku ufał, pokochał...

Nasze serca kolejny raz zostały rozdarte. Eryczku, kochamy Cię na zawsze (*)(*)(*)

Dziękujemy każdemu, kto z nami walczył o jego wolność, zdrowie, życie. Każdemu, kto w pędzie codzienności- pochylił się nad tym wspaniałym koniem, który kochał innych całym sobą. Wielu z Was darzyło Eryczka olbrzymią sympatią, za co z całego serca dziękujemy...

Na niebie zapaliła się dzisiaj kolejna gwiazda...20 listopada 2014

ZAPRASZAMY!Aby otworzyć plakat w pełnym rozmiarze, kliknij!

16 listopada 2014

Amata ma ogromny dług za życie

Kilkanaście dni temu Amata trafiła do kliniki. To dość niespokojna klacz, którą wykupiliśmy z zaawansowanym ochwatem w 2008 roku. Zaprzyjaźniła się u nas w zeszłym roku z drugą klaczą - piękną siwą Chrupką. Razem spacerowały po pastwisku, razem skubały trawę, razem cieszyły się urokami końskiej emerytury. Trwała ta idylla, dwóch przyjaciółek do czasu, aż Amata z podejrzeniem kolki została odwieziona do klinki dla koni w Gliwicach.

Na szczęście okazało się, że obejdzie się bez operacji, a przyczyną jej choroby są wrzody. Stan Amaty na chwilę obecną pozwolił jej na powrót do domu. Nadal jednak musi przyjmować leki, które pozwolą jej normalnie funkcjonować. Niestety, został ogromny rachunek do zapłacenia za jej leczenie w kwocie 4168,00 złotych. Nie damy rady sami. Błagamy o Waszą pomoc. Każda złotówka jest cenna. Prowadząc tak specyficzne przytulisko dla zwierząt, jak nasze – dla starych i schorowanych koni, nie możemy sobie pozwolić na niezapłacone rachunki w klinice. Prosimy o nawet najmniejsze wpłaty.

Dzięki naszym darczyńcom mogliśmy podarować parę lat temu Amacie drugie, lepsze życie. Dzięki Wam możemy ponownie pozwolić się jej tym podarowanym życiem cieszyć.

91 1050 1399 1000 0022 0998 2426 z dopiskiem "Amata"
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy14 października 2014

Stasiu prosi o wsparcie

U naszego stareńkiego Stasia, kontrolne badania krwi wykazały niewydolność nerek. Poza leczeniem trzeba zmienić jego dietę.Pilnie potrzebuje specjalistycznej karmy dla psów z chorymi nerkami.
Karmę można zamówić tutaj :

http://www.krakvet.pl/animonda-integra-protect-nieren-6x600g-p-28932.html
Lub jedną puszkę tutaj : http://www.krakvet.pl/animonda-integra-protect-nieren-600g-p-20144.html
Podane linki sa przykładem. Karmę można zamówić w jakimkolwiek sklepie.
Prosimy o wysłanie karmy dla Stasia na nasz adres :
Przystań Ocalenie,ul. Kombatantów 134, 43-229 Ćwiklice

Można też dokonywać wpłat na ten cel.
Prosimy o wpłaty na nasze konto:
91 1050 1399 1000 0022 0998 2426 z dopiskiem " Karma dla Stasia"
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy14 października 2014

KONKURS!

Prosimy o poświęcenie chwili i oddanie głosu.

https://apps.facebook.com/paka_dla_psiaka/?sid=32

Należy wybrać woj. Śląskie, a następnie Komitet Pomocy dla Zwierząt, czyli nas. Prosimy działajcie i głosujcie!29 września 2014

Garnki pilnie potrzebne!

Nasze garnki nie nadają się już do gotowania. Makaron i ryż bardzo łatwo się w nich przypala. Może ma ktoś w domu niepotrzebne garnki i mógłby nam wysłać. Nasze staruszki bardzo proszą o wysłanie używanego lub zakupienie nowego.Będziemy bardzo wdzięczni! Potrzebujemy takich garnków: http://allegro.pl/garnki-garnek-ze-stali-nierdzewnej-10-l-okazja-i4566069549.html

Nasz adres:
Przystań Ocalenie,

ul.Kombatantów 134,

43-229 Ćwiklice23 września 2014

Potrzebny telefon!

W Przystani odbyło się śledztwo. Miało na celu wyjaśnienie, kto popełnił ten karygodny czyn. Zostało popełnione przestępstwo. Ofiarą padł nasz przystaniowy telefon. Denat został utopiony w kocim moczu. Pomoc przybyła niestety zbyt późno. Niuton miał ochotę zabawić się w detektywa, ale nie pozwoliliśmy na przesłuchiwanie podejrzanych. Jako były policjant może znać zbyt drastyczne metody...

Głównym podejrzanym jest Okrusio, chociaż i on nie przyznaje się do winy. Znalezienie winnych nie zwróci nam sprawnego telefonu. Prosimy o pomoc. Może ma ktoś gdzieś stary ale sprawny telefon, którego nie potrzebuje i mógłby nam podarować?

Nasz adres:
Przystań Ocalenie,

ul.Kombatantów 134,

43-229 Ćwiklice22 września 2014

Zamrażarka...

Kochani Przyjaciele,
Prosimy udostępniajcie.
Zepsuła nam się zamrażarka. Potrzebujemy sprawnej zamrażarki szufladowej. Bez niej ciężko nam funkcjonować. Może ma ktoś niepotrzebną i mógłby nam podarować?


Nasz adres:
Przystań Ocalenie,

ul.Kombatantów 134,

43-229 Ćwiklice08 września 2014

Węgiel

Kochani nowa zabawa, która ma na celu pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty na węgiel. Zapraszamy, oglądajcie, uśmiechajcie się i przekazujcie dalej. Wszystkie informacje znajdują się w opisie filmu i poniżej.

Lato, chociaż nie było szczególnie ładne, tak szybko minęło. Teraz ogromnymi krokami zbliża się zima, - najtrudniejsza pora roku dla naszych podopiecznych.Jak Państwo wiecie w naszej Przystani mieszka wiele okaleczonych fizycznie zwierząt: bez oczu, bez kończyn, zwierząt po przebytych chorobach i tych, które u poprzednich właścicieli nie zaznały ciepła i miłości. Wszystkie są najcudowniejszymi i najbardziej wdzięcznymi stworzeniami, jakimi przyszło nam się opiekować. Za wszelką cenę staramy się im zapewnić maksimum komfortu; jednakże przy Państwa pomocy chcielibyśmy uczynić ich życie jeszcze lepszym. Nie odmawiamy pomocy, chociaż sami często jej potrzebujemy. Zwierząt w naszym przytulisku wciąż przybywa, co wiąże się z nowymi wydatkami, a na domiar złego kończą się nam się nam zapasy karmy dla zwierząt i opału: mamy resztę węgla do ogrzewania domu.Z pewnością pamiętacie Państwo nasz dramat sprzed kilku lat, gdy w środku zimy (a zima była wyjątkowo sroga) w Przystani rozerwało komin. To była ogromna tragedia dla nas i dla naszych podopiecznych – jak bardzo wtedy się baliśmy, że nie przetrwamy, że nie damy rady, że zwierzęta przebywające w domu rozchorują się nam z zimna. Na zawsze w pamięci pozostanie nam na obraz wtulonych w siebie psów i kotów śpiących na jednym posłaniu.
Kiedy sytuacja wydawała się beznadziejna przyszliście nam Państwo z pomocą: otrzymaliśmy grzejniki elektryczne oraz wsparcie finansowe na postawienie nowego komina. Tego pięknego gestu nigdy nie zapomnimy.Z całego serca prosimy teraz o pomoc w przetrwaniu kolejnej zimy – o pomoc w zakupie karmy i węgla, aby zwierzęta przebywające pod nasza opieką nie odczuły drastycznie tej pory roku. Na piętrze w Przystani swoje wydzielone pokoiki mają koty z białaczką, koty z FIP oraz koty uratowane z doświadczeń, które wymagają specjalnego traktowania i ciepła.

Na zapłatę za węgiel potrzebujemy ok. 3,5 tys. zł, dlatego będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy grosz, za każde 2 złote przekazane na ten szczytny cel.
Wpłatę 2 złotych prosimy kierować na konto:
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
07 1240 13301111 0010 5513 8012 z dopiskiem „ Na węgiel"

https://www.youtube.com/watch?v=RVngdkNMFNw

01 września 2014

KONKURS - pomożesz?

"Z okazji 10-lecia Greenpeace w Polsce postanowiliśmy podzielić się z Wami tym, co mamy najcenniejsze – czystą i zieloną energią. Weź udział w głosowaniu i zdecyduj razem z nami, komu przypadnie energia ze słońca, wiatru i innych odnawialnych źródeł energii!"

http://greenpeace.pl/konkurs/

01 września 2014

Koty ze Śląska

Dostaliśmy rozpaczliwą prośbę od 75 letniej kobiety, która opiekuje się dwudziestoma kotami. Brakuje jej pieniędzy na karmę i żwirek. Wszystkie koty są wysterylizowane i wykastrowane. Prosiła o pomoc w różnych miejscach, wszędzie jej odmawiano,Nie potrafimy przejść obojętnie obok tego dramatu. Chcielibyśmy choć trochę pomóc. My też mamy dość ciężką sytuację.Prosimy o pomoc i wsparcie starszej kobiety. Przyda się karma, żwirek, może ktoś ma jakieś niepotrzebne legowiska i koce.

Można wysyłać karmę, zarówno suchą, jak i mokrą na nasz adres, czyli:
Przystań Ocalenie, Kombatantów 134, 43-229 Ćwiklice.

Można ją zamówić np tutaj -> http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra
I karmę suchą tutaj --> http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha
lub wpłacać na nasze konto

Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
07 1240 13301111 0010 5513 8012 z dopiskiem "Pomoc dla śląskich kotów"

Wszystkie podarunk i(karmę, legowiska, żwirki) przekażemy potrzebującej kobiecie. Za każdą najmniejszą pomoc dla nich dziękujemy.01 września 2014

OCALONY

W swojej pracy codziennie mijał Wodogrzmoty Mickiewicza. Zna zapach tatrzańskiego lasu. Na trasie do Morskiego Oka poznał wielu ludzi. Niektórych tylko pozdrawiał parsknięciem, innych zawoził do samej góry. Większość z nich pewnie o nim nie pamięta, ale on widział każdego. Sprawy zwyrodnieniowe uniemożliwiły dalszą pracę na tak trudnej trasie.Przyszedł czas na emeryturę. Tak trafił pod nasze przystaniowe skrzydła. U nas brakuje miejsca i jest w zaprzyjaźnionym pensjonacie. Bardzo prosimy o grosik na jego utrzymanie. Przede wszystkim do Wojtusia musi przyjechać kowal. Przydadzą się też witaminy, żeby wzmocnić jego organizm.

Witaminy można zamówić i wysłać do nas, na nasz adres czyli:
Przystań Ocalenie, ul. Kombatantów 134,43-229 Ćwiklice

Przykładowy sklep, gdzie można zamówić potrzebne witaminy:
http://animalia.pl/produkt,10398,515,foran-chevinal-plus-5l.html

Wpłaty na kowala i utrzymanie Wojtka prosimy kierować na konto :
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
07 1240 13301111 0010 5513 8012 z dopiskiem "Dla Wojtka"

26 sierpnia 2014

KOLEJNE ŻYCIE CZEKA NA RATUNEK...

Kochani, kiedy tylko mamy taką możliwość, dajemy Dom potrzebującym zwierzętom. Czy jest to koń, kot, pies czy inne stworzenie - jesteśmy na posterunku. Zdarza się, że musimy odmówić, bo brakuje miejsca albo pieniędzy... To są bardzo trudne sytuacje. Wtedy staramy się wskazać inną drogę ratunku.

Dziś mamy możliwość ocalić życie konia. Czeka na niego już ciepły boks i trawa na wybiegu... On czeka też... Nie jest stary - nie ma jeszcze dziesięciu lat! Jednak praca na rzecz człowieka odbiła piętno na jego zdrowiu. Liczne zwyrodnienia wykluczają go z dalszej harówki. Niestety, zwierzęta nie mają gwarantowanej renty lub emerytury. U tych, które całe swoje zdrowie tracą na pomocy człowiekowi, jest całkiem inne prawo. To prawo do śmierci, bo często już tylko ona może przynieść właścicielowi jakieś finanse…

Alternatywą dla tego schorowanego konia jest podróż w jedną stronę... On - młody, wciąż piękny, choć niewyobrażalnie smutny - poprosić o pomoc nie może. Nie umie sprzeciwić się temu, który podaje siano, a może czasem nawet nasypie owies. To wielkie i silne ciało stoi grzecznie, bo przecież trzeba słuchać. Słuchać i szanować rękę, która karmi. Rękę, która sama zaprowadzi na rzeź… Piękne, choć momentami nieobecne oczy- przywołują na myśl dziecko, które dostało burę coś, czego nie zrobiło… Maluje się w nich niemoc, ból, ale przede wszystkim niewyobrażalny strach, co do najbliższej przyszłości…

Opuszczone końskie serce nie potrafi poprosić o pomoc. Dlatego prosimy my... O najdrobniejsze nawet gesty solidarności z naszymi staraniami... Można Konika wesprzeć wpłatą, kantarem, pastą na odrobaczanie, workiem paszy - potrzeb jest naprawdę wiele.

Bardzo prosimy... Jego życie w Waszych rękach..

W naszym stadzie mamy konie, ktore ciężko pracowały dla nas, ludzi, mamy konie policyjne, konie ze zrywki leśnej, konie ze szkółek jeździeckich, konie z Morskiego Oka....... Ten też zasługuje na ratunek. NIE zamieszczamy zdjęcia dla dobra konia, jeśli uda się go ocalić, to go WAM PRZEDSTAWIMY, KOCHANI... KAŻDA ZŁOTÓWKA NA WAGĘ ŻYCIA.... Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
07 1240 13301111 0010 5513 8012 z dopiskiem "Dla Konika"

10 sierpnia 2014

POŻEGNANIE Z MARION

Styczeń 2013 targ koni w Skaryszewie. Wśród setek końskich istnień, które tego dnia pojechały w ostatnią drogę była i ona, ale jej los okazał się inny. Dzięki życzliwej pomocy wielu ludzi oraz naszej determinacji uratowana przed rzeźnią, wraz z 3 innymi końmi, trafiła pod naszą opiekę do zaprzyjaźnionego pensjonatu. Otrzymała imię Marion. Nikt nie zna jej przeszłości, ale okazała się spokojnym, grzecznym koniem. Zaprzyjaźniła się z jednym z najstarszych naszych koni - z Oczkosiem. Wszędzie chodzili razem. Wyglądała bardzo ładnie i zdrowo , nic nie wskazywało na to, że nagle dzisiejszej nocy odejdzie. Była na spacerze, zjadła kolację, w nocy odeszła, we śnie. Biedny Oczkoś będzie bardzo tęsknił, to już druga klacz, którą pokochał w naszym stadzie, a która odeszła wcześniej niż on. Miała 23 lata, w Przystani przeżyła szczęśliwie 1,5 roku. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli jej przeżyć ten czas wolno i szczęśliwie. Myśleliśmy, że to będzie jeszcze wiele lat, jednak okazało się niespodziewanie, że jej serce nie dało rady. Za każdą złotówkę przekazaną na ratowanie koników z targu w Skaryszewie, w styczniu 2013, z całego serca, w jej imieniu, Wam kochani dziękujemy. Szczególnie dziękujemy Dorocie Kowal- Jackowskiej oraz Oli Borczyk, za wirtualną opiekę nad Marion.

Dorotko-tak wiele serc jej okazałaś, tyle prezentów, co sprawiło, że jej krótki czas spokojnej emerytury w Przystani był szczęśliwy i piękny. Ogromnie Wam dziękujemy.

Dziękujemy także Stefanowi i rodzinie, za codzienną opiekę nad nią przez to 1,5 roku. Marion-szkoda, że tak krótko, jednak ufamy, że kiedyś wszyscy się spotkamy. Może tam , gdy spotkasz Stwórcę wstawisz się za nami, bo teraz w tym trudnym czasie, taka pomoc jest nam bardzo potrzebna. Będziemy pamiętać o Tobie!!!

Dorotka również żegna swoją Przyjaciółkę:

Pamięci Marion………

Zgasło dzisiaj Twoje życie
Zgasło, zwiędło jak ten kwiat
Poszłaś w drogę swą o świcie
Zostawiając w bólu nas
Nikt się tego nie spodziewał
Jest to wielki dla nas cios
Po cichutku, bezszelestnie
Zabrał nam dziś Ciebie los
Żegnaj Marion ukochana
Żegnaj dziś aniele nasz
Wielki smutek w nas od rana
W nasze serca wepchnął czas
Nie dotkniemy już Twych chrapów
Nie spojrzymy w oczy Twe
Ty spoglądaj tam zza światów
Na kochane miejsca Twe
W naszych sercach pozostaniesz
Już do końca naszych dni
Byłaś wielkim naszym darem
Już spokojnie sobie śpisz……………..
DKJ09 sierpnia 2014

Prezent dla Kassi!

Na imię mam Kassi. Niektórzy twierdzą, że od Kasandry, więc jest we mnie coś mistycznego. Nie, nie potrafię przewidywać przyszłości, bo gdyby tak było, wiedziałabym, że znajdę w Przystani swój Dom.

Porzucono mnie w lesie. Niedaleko Przytuliska. Tak bardzo bałam się człowieka, że gdy tylko próbowano mnie złapać, zostawiałam jedzonko i uciekałam. Podchody, aby zdobyć moje zaufanie trwały prawie dwa miesiące. Gdy w końcu, przez własna nieuwagę, dałam się zabrać do Przystani, strach przed tymi ludźmi był większy ode mnie. A przecież jestem dużym psem, rasy owczarek niemiecki...

Długo chowałam się w głębię budy, którą dostałam w prezencie. Gdy ktoś podszedł za blisko, robiłam z nerwów siusiu... Myślałam, że mnie wyrzucą, bo brudzę, bo nie daję się głaskać...

Nic z tego! Oni dali mi czas, żebym zrozumiała, że Oni są tu dla mnie, a nie ja dla nich. Zrozumiałam, że już nie będę musiała być stale szczenna, żebym mogła mieć swoją wartość. Że moje futerko nie będzie już okaleczane. Że może ktoś mnie pokocha?

Od tej historii minęło już 5 lat. Wiem, że dostałam wspaniały dar od losu. Dostałam szansę na normalność! Ludzie, którzy mnie uratowali, mają pod opieką bardzo dużo takich okaleczonych przez życie zwierząt. Dlatego bardzo proszę, wspomóżcie mnie. Potrzebuję kilku rzeczy, których zakup dla Przytuliska jest sporym obciążeniem. Czy podarujesz mi odrobinę wygody dla mojego starszego już futerka?

Najpilniejsze potrzeby to:

1. Ortopedyczny materacyk, który odciąży trochę mój kręgosłup i sprawi, że schorowane stawy nie będą już tak dokuczać. Chodzi o coś takiego, ale można go kupić gdziekolwiek indziej:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/legowisko_dla_psa/ortopedyczne/158717

2. Bardzo przydałby się też preparat na stawy, zwłaszcza teraz, gdy pogoda tak bardzo dokucza, ja odczuwam to podwójnie mocno:
http://sznupa.pl/component/page,shop.product_details/category_id,42/flypage,shop.flypage/product_id,404/option,com_virtuemart/Itemid,2/vmcchk,1/

3. Mokra karma dla seniorów, gdyż z suchą nie bardzo daję już sobie radę. Można ją zamówić np. tutaj:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda/senior/31938

4. Przydałby się też kocyk, może jakaś przytulanka, takie rzeczy, które będą tylko moje...

Będę także wdzięczna za każdą złotówkę, którą mi podarujesz. Moi Opiekunowie zakupią za pieniążki zebrane to, co będzie dla mnie w danej chwili najbardziej potrzebne. Dziękuję z całego, ogromnego mojego psiego serca za każdy gest wsparcia!

Przelewu z dopiskiem "dla Kassi" można dokonać na konto:
07 1240 13301111 0010 5513 8012

Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy

Prezent dla mnie wyślij proszę na powyższy adres. Może napiszesz także w komentarzu, jeśli zamierzasz mi coś sprezentować? Będę z niecierpliwością wyglądała listonosza. Już nawet jego się nie boję08 sierpnia 2014

Filipek prosi o pomoc w opłaceniu jego wizyty u kowala

Przyjechał do nas kowal. Trzeba zrobić porządki z kopytkami naszych podopiecznych. Koszt strugania jednego konia to 50 złotych. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Ten rok jest wyjątkowo ciężki dla nas, bez pomocy dobrych ludzi nie damy rady opłacić strugania wszystkich koni w Przystani.

Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
07 1240 13301111 0010 5513 8012 z dopiskiem "Kowal dla Filipka"05 sierpnia 2014

Budujemy dom - dla ocalonych!

13 wspaniałych prosi o nowy dom.
Miejsce na nowy dom już jest u nas w Przystani Ocalenie.
Wspaniała trzynastka została ocalona cudem. Innego wyjaśnienia nie ma.
Brojlery z góry są skazane na śmierć. Obrażenia zarówno fizyczne,jak i psychiczne tych kurczaków będą się długo goić. Nasze kurniki są zajęte i każda grzęda ma swojego właściciela. Musimy im kupić nowy.

Koszt prawie 1700 złotych przekracza nasze możliwości w tej chwili.
Taki kurnik jest potrzebny: http://allegro.pl/kurnik-dla-kur-z-parkiem-10-12-kur-promocja-i4441952686.html

Bardzo prosimy Państwa o pomoc.

Każda złotówka jest cenna. Złotówka do złotówki i osiągniemy nasz cel – brojlery dostaną nowy, wymarzony domek.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
07 1240 13301111 0010 5513 8012 z dopiskiem "na kurnik"

Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
skrytka pocztowa 79
43-100 Tychy04 sierpnia 2014

Jestem... Łapa!

Łapa prosi o zabawki i biszkopty.

Łapka to jeden z najmłodszych naszych psów. Zawsze chętna do zabawy. W grudniu zeszłego roku psiaki dostały dużo pięknych piłeczek i pluszaków. Dzisiaj niewiele z tego zostało. Może ma ktoś u siebie niepotrzebne maskotki, stare piłeczki tenisowe czy piszczące gumowe kości. Zabawki nie muszą być całkiem nowe, istotne jest, żeby nadawały się do używania przez nasze psiaki. Za każdym razem sprawdzają, czy ktoś coś dla nich ma, czy przyjechały jakieś prezenty dla nich. Strasznie czekają na zabawki. Psiaki kochają też biszkopty. Szczególnie nasze staruszki, kiedy pojawiają się biszkopty nagle robią się bardziej energiczne.Wstają ze swoich legowisk i dreptają prosząc o kawałek. Zwykłe biszkopty z delikatesów.Jeśli mógłby im ktoś wysłać, będziemy bardzo wdzięczni.

Przystań Ocalenie
ul. Kombatantów 134
43-229 Ćwiklice25 lipca 2014

Urodziny Filipka

Witajcie!

Jestem Filip. W sobotę mam urodzinki. To już trzecie ! Urodzinki to bardzo przyjemne wydarzenie. Czy mogę liczyć na prezenty i życzenia od Was?

Marzę o podobnym przyjęciu, jakie zorganizowała Borutka, było tyyyle marchewki. Uwielbiam marchewkę ! Teraz możecie sami zamówić dla mnie pyszną marcheweczkę. Jest taki sklepik "Prażynka":

http://www.prazynka.pl/kategoria/SPOZYWCZE_Owoce_i_warzywa/0-7-1-1/

Jeśli, pytani o adres dostawy, wpiszecie mój adres (Przystań Ocalenie, "z dopiskiem dla Filipka" ul.Kombatantów 134, 43-229 Ćwiklice) to prezenty przyjadą do mnie !!

Baardzo na nie czekam !!14 lipca 2014

Laryska

Larysa to jak tybetański.Trafiła do nas parę lat temu. Bardzo szybko okazało się, że Laryska to wcielenie łagodności i miłości. Początkowo sąsiedzi i okoliczni mieszkańcy obawiali się tego ogromnego, czarnego stworzenia z rogami. Szybko jednak przekonała ich do siebie. Groźny wygląd to tylko pozory. Larysa to miłe zwierzę. Lubi ludzi, lgnie do nich. Chętnie pozuje do zdjęć, zawsze podstawia ogromny łeb do pogłaskania. Chodzi własnymi ścieżkami, ale pozostaje w przyjaznych stosunkach z innymi mieszkańcami Przystani. W nocy, cichutko niczym baletnica biegnie do worka z kartoflami i podjada. Uwielbiamy ją wszyscy! Wiemy, że każdy zasługuje na to, żeby Laryska o nim dobrze myślała. Teraz dajemy Wam taką szansę. Wystarczy zostać wirtualnym opiekunem Larysy. Wirtualny opiekun, w każdym miesiącu wpłaca określoną przez siebie kwotę na nasze konto. Można również zrobić zakupy dla Larysy w sklepie Prażynka.pl Należy, wtedy wybrać warzywa, które lubi Larysa. Podać adres Przystani i zapłacić. Wtedy do naszej baletnicy przyjedzie dostawa świeżych warzyw.

Prosimy o wpłaty na konto:

Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
skrytka pocztowa 79
43-100 Tychy
07 1240 13301111 0010 5513 8012 z dopiskiem "dla Larysy"

Dla wpłat z zagranicy:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW11 lipca 2014

Fatalna starość biednego Ślepka

Jak wygląda życie starego, nikomu niepotrzebnego psa? Nieciekawie. To takie skołowane, opuszczone serce, które cały swój czas obijało się od domu do domu, licząc na odrobinę ciepła. Jak musi cierpieć takie psisko, które do tego wszystkiego nie widzi?

Ślepek, bo to jego historia, ma około 12 lat. Opuszczony przez los, pozostawiony sobie i swojemu kalectwu. Przerażony punktem przetrzymań, do którego trafił na chwilę. Bał się wszystkiego, nawet kojca, w którym przebywał. Okazało się, że jest dom tymczasowy, co w przypadku starego, a do tego kalekiego psa, jest niezwykle rzadkie. Niestety, dom nagle zrezygnował ze Staruszka, a jego niedola miała trwać w schronisku. To nie jest miejsce dla takiego wycofanego, zlęknionego czteronoga. Tutaj wygrywa młodość i siła, a tego Ślepek nie ma. Nie ma też wzroku, co w tej sytuacji jest dodatkowym obciążeniem. Dzięki zaangażowaniu kilku osób, pies trafił do nas. Jego kudłate futerko już odzyskuje dawny blask, jest przebadany, a także wykastrowany. Na szczęście, wyniki krwi ma dobre, teraz musimy zrobić wszystko, aby odzyskał on wiarę w człowieka.

Na jego drodze zapewne nie raz stanął ktoś, dla kogo był po prostu przeszkodą. Zamiast czułości, której pragnie najwierniejszy przyjaciel człowieka, jego ciałko musiało otrzymać falę nienawiści. Pies, który zaznał miłości i normalności, nie reaguje tak jak Ślepek. Zamienimy jego lęk na zaufanie. Miłością i dobrem wynagrodzimy każde wspomnienie niedoli i smutku. Potrzebujemy jednak do tego Państwa pomocy. Pod naszą opieka przebywa wiele zwierząt, które dostały szansę na normalne życie. Konie, krowy, koty, lisy, a także psy. Bardzo prosimy o wsparcie dla Ślepka, którego całym bogactwem jest ogromne psie serce. I nadzieja, że życie może być dobre, nawet dla niewidomego staruszka…

Piesek potrzebuje dobrej jakościowo mokrej karmy dla seniorów (nie jest już w stanie pogryźć zwykłej karmy), przydałoby się bardzo legowisko ortopedyczne, które pomaga odciążyć zmęczone i schorowane kości i stawy. Zapewniliśmy naszemu nowemu podopiecznemu miejsce w hoteliku dla psów, gdzie zapewne znajdzie przyjaciela na dobre i na złe. Pobyt tam, to jednak stała comiesięczna opłata. Bardzo prosimy Państwa o comiesięczne deklaracje wpłat, nawet niewielkie kwoty od kilku osób, to dla nas duże odciążenie. Tylko wspólnie możemy zmienić smutną codzienność niechcianych zwierząt. Dziękujemy w imieniu Ślepka za dobro i pomoc.

Pomoc dla Ślepka prosimy kierować:

07 1240 13301111 0010 5513 8012 z dopiskiem "dla Ślepka"
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
skrytka pocztowa 79
43-100 Tychy17 czerwca 2014

Niuton prosi o grosik

Niuton to policjant na emeryturze. Żyje mu się u nas całkiem dobrze, mimo licznych problemów zdrowotnych. Policyjnym emerytom często brakuje pracy, ciężko im przestawić się na tryb odpoczynku, jednak po 3 latach u nas Niuton oswoił się z nowym zadaniem w swoim życiu. Jego obecnym zadaniem jest zabawa, odpoczynek i jedzenie. Nadal pilnuje wszystkich i wszystko musi mieć na oku, nie zawsze ma na to siłę, ale taka już jego natura, że musi czuć się przydatny. Niuton ma swoich wirtualnych opiekunów, którzy częściowo go utrzymują. Niestety psiak przyjmuje wiele leków, a jedyne co może jeść to specjalistyczna karma. Odkąd pojawił się u nas ma problemy skórne, alergia pokarmowa nie pozwala na podawanie psu niczego innego niż karma Royal Canin Maxidermacomfort. Bardzo prosimy o pomoc w zakupie karmy dla Niutona, można kupić ją on-line np. tutaj: http://www.twenga.pl/royal-canin-maxi-dermacomfort-25.html i przesłać na nasz adres. Na zakup karmy dla Niutona można też wpłacić dowolną kwotę na konto:

Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
skrytka pocztowa 79
43-100 Tychy
07 1240 1330 1111 0010 5513 8012 z dopiskiem "dla Niutona"

Dla wpłat z zagranicy: Nr IBAN: PL 91 1050 1399 1000 0022 0998 2426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW.

Za wszelką pomoc okazaną NIUTKOWI Z SERCA DZIĘKUJEMY. Może ma ktoś też w domu zbędne legowisko, które u niego gdzieś leży i może podarować dla Niutona, będziemy wdzięczni za każde wsparcie dla niego przekazane.16 czerwca 2014

Podziękowania!

Dziś na ślubnym kobiercu stanęła para młodych wspaniałych ludzi. Wojtek i Agnieszka swoją miłością i szczęściem zechcieli się podzielić z naszymi zwierzętami. Swoich gości poprosili o nie przynoszenie kwiatów, zamiast tego wrzucano pieniądze do przystaniowej skarbonki. Bardzo dziękujemy za piękną inicjatywę, że właśnie w tym pięknym dla Was dniu pamiętaliście o mieszkańcach PRZYSTANI OCALENIE.

Życzymy Wam szczęścia i radości i wielu kochających czworonogów na nowej drodze życia.6 czerwca 2014

Koncert w Piwnicy pod Baranami

Aukcja charytatywna Teraz Ty podaj łapę
06 czerwca 2014 | piątek, godz. 18:00
Katalog przedmiotów: klik!19 maja 2014

Prosimy o pomoc dla Galicji

Galicja to klacz, która ma swoją tajemnicę. Nikt nie potrafił nam opowiedzieć jej historii. Nie wiadomo, gdzie mieszkała, ile ma lat i kto się nią opiekował. Jedyne, co jest pewne to fakt, że została sprzedana i miała trafić do rzeźni. O jej przyszłym losie dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu, niestety nie mogliśmy podjąć decyzji o natychmiastowym jej wykupie. Musimy myśleć przede wszystkim o zwierzętach, które już u nas żyją. Jak wiecie kochani, są to głównie zwierzęta chore i stare, a koszty ich utrzymania są ogromne. Priorytetem dla nas jest zapewnienie żywności, leków i opieki przede wszystkim naszym podopiecznym. W tej sytuacji ocalenie i utrzymywanie kolejnej klaczy nie było możliwe. Dlatego Galicja stała u handlarza i czekała na cud. Dzięki wsparciu fundacji Przystań Ocalenie, ów cud wydarzył się. Na koncercie Krakowskich Muzyków została uzbierana większość sumy pieniędzy, która pozwoliła ocalić życie Galicji. Resztę brakującej kwoty dofinansowała ze swoich środków fundacja Przystań Ocalenie. Kobyłka jest już bezpieczna, jednak bardzo potrzebuje wsparcia finansowego, zarówno poszukuje wirtualnych opiekunów, jak i zbiera na ogólną diagnostykę oraz leczenie chorej nogi. Najprawdopodobniej kobyłka wpadła z impetem w ogrodzenie i stąd pojawiły się rany. Na nodze Galicji narasta tzw. „dzikie mięso”. Jest to schorzenie, którego leczenie jest bardzo długie, wymaga wielokrotnych zabiegów, ograniczenia ruchu i częstych wizyt weterynarza. Koszty będą dość duże, ale istnieje szansa przywrócenia pełnej sprawności w nodze. Prosimy Was o wsparcie finansowe Galicji. Chcielibyśmy, aby klacz z tajemniczą przeszłością mogła cieszyć się życiem z innymi końskimi towarzyszami na naszym pastwisku. Nie wiemy, czy kiedykolwiek miała szansę poznać uroki wolnego końskiego życia, czy całe życie pracowała.

Wpłaty z dopiskiem "dla Galicji" można dokonywać na konto:

Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
skrytka pocztowa 79
43-100 Tychy

07 1240 13301111 0010 5513 801219 maja 2014

Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia akcji

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny organizowany przez fundację Przystań Ocalenie, którego celem jest wsparcie Komitetu Pomocy dla Zwierząt prowadzącego przytulisko będące oazą dla koni oraz innych zwierząt. Staramy się ratować przede wszystkim zwierzęta, które w tragicznych warunkach oczekują na śmierć, są bestialsko traktowane, a to wszystko tylko dlateg,o że człowiek zakwalifikował je do gatunków, które mają jemu służyć.

Podczas naszego koncertu, będą mogli Państwo posłuchać utworów z gatunku muzyki klasycznej w wykonaniu znanych muzyków związanych z krakowskim środowiskiem artystycznym. Będą mieli również Państwo okazję posłuchać wierszy o naszych braciach mniejszych, autorstwa znanego krakowskiego poety - miłośnika zwierząt - Franciszka Klimka, który przeczyta je dla Was osobiście.

W przerwie koncertu zapraszamy na słodki poczęstunek, który przygotują dla nas wolontariusze ze Stowarzyszenia Amma- Polska. Wino będzie serwować firma Barefoot.

Koncert odbędzie się w dniu 25 maja o godz. 19.30 w Muzeum Galicja przy ul. Dajwór 18 w Krakowie. Bilety w cenie: 25 zł. do nabycia dzień przed i w dniu koncertu w Muzeum Galicja.

Serdecznie zapraszamy!
Fundacja Przystań Ocalenie oraz współorganizatorzy:
Anna Boczar, Izabela Boczar, Justyna Czekajska, Bartłomiej Kominek30 kwietnia 2014

Budujemy kurnik!

Nasze przytulisko "Przystań Ocalenie" wszyscy kojarzą przede wszystkim z końmi. Jednak azyl znajdują u nas przeróżne zwierzęta, a w tym także ptactwo domowe. Nie jesteśmy w stanie przejść obojętnie obok dramatu kur zamkniętych w malutkich klatkach, przebywających w ciemnych hangarach, które później są masowo zabijane, jak tylko "spada im wydajność"... Co roku symbolicznie wykupujemy kilkadziesiąt niosek - żeby pokazać im słońce i trawę...

Tak też stało się tej wiosny. Wybraliśmy się po 20 kur, lecz na miejscu okazało się, że możemy wziąć nawet dwa razy więcej!

Odmówić? świadomie wysłać na śmierć?

Oczywiście nie potrafiliśmy - wzięliśmy 2 razy tyle, co planowaliśmy!

W ten sposób stanęliśmy przed kolejnym dylematem: czy w naszym kurniku nie jest teraz za ciasno? Szybkie kalkulacje, burza mózgów i zaczęliśmy szukać kurników w internecie. Nieco nam miny zrzedły, kiedy sprawdziliśmy ceny... Bezpieczny kurnik odpowiednich rozmiarów, to nawet 1700,00 zł!

http://allegro.pl/kurnik-woliera-wybieg-golebnik-klatka-kurniki-kura-i4173229519.html

Jednak skoro powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. Prosimy Was o pomoc, bo sami nie damy rady, a ocalone nioski muszą mieć godne warunki do dalszego życia! Jeśli uda się nam zbudować nowy kurnik to może uda się nam uratować i zapewnić schronienie kolejnym kurkom.

Przyłącz się - zbuduj z nami kurnik! Wpłat można dokonywać na rachunek z dopiskiem "budujemy kurnik":

Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
skrytka pocztowa 79
43-100 Tychy
07 1240 13301111 0010 5513 801225 kwietnia 2014

Budujemy domek dla królików

Jakiś czas temu w Przystani Ocalenie zamieszkały 3 króliki - uratowane z instytutu, gdzie miały służyć do doświadczeń, a że był to czas zimowy, to zamieszkały tymczasowo w naszej stajni, w której było im ciepło. Jednak nastała wiosna, a z nią trawa, więcej słońca. Nadszedł więc czas, aby zrobić im jakieś inne miejsce, gdzie będą mogły korzystać ze słoneczka, zielonej trawki i większego wybiegu. Musimy jednak to dla nich zbudować. Już kiedyś mieszkały w Przystani króliki, jednak z powodu wystąpienia w naszej okolicy epidemii odeszły, a ich dawne miejsce zostało zagospodarowane dla kóz. Czeka nas więc wybudowanie dla nowych podopiecznych ogrodzonego wybiegu oraz budki.

Prosimy Was kochani o pomoc w zakupieniu takiej króliczej zagrody lub może jakąś informację, kto ma i mógłby podarować taki króliczak?

http://allegro.pl/l89-klatka-dla-krolika-i-gryzoni-pietrowa-duza-i4139454673.html

A może ktoś miałby możliwość przyjechać i zbudować taką króliczą zagrodę? Po okolicy grasuje niestety lisek rudasek, a także jastrzębie, które mogłyby skrzywdzić naszych podopiecznych, dlatego wybieg powinien być zadaszony siatką. Te króliczki zostały wyrwane śmierci, uratowane przed cierpieniem i bólem doświadczeń, może teraz nastał czas, żeby miały spokojne i szczęśliwe życie? Na słońcu, którego kiedyś nie widziały, na trawie, której kiedyś też nie mogły doświadczać!

Pomóżcie nam kochani budować ten domek i wybieg dla naszych podopiecznych. Za wszelkie wpłaty dla:
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
07 1240 13301111 0010 5513 8012

z dopiskiem: "Dla doświadczalnych króliczków" z całego serca dziękujemy!Bardzo pilne!!!
Apel o pomoc dla krzywdzonych zwierząt w Bodzentynie!


Prosimy, pomóżcie - razem położymy kres bestialstwu i przemocy wobec zwierząt które dokonuje się w każdą sobotę i poniedziałek na prowadzonym przez gminę targowisku koni, bydła oraz innych zwierząt w Bodzentynie. O naszych działaniach w tej sprawie pisaliśmy na naszej stronie już kilkakrotnie, niestety wszystko co robiliśmy w celu zamknięcia tego targowiska lub ograniczenia okrucieństwa wobec zwierząt zostało zastopowane w momencie wejścia na teren targowiska organizacji Animals Angels, która podpisała z Burmistrzem porozumienie w sprawie nadzoru. Z raportów tej organizacji dostępnych na ich stronie internetowej (niestety tylko w wersji angielskiej i niemieckiej) wynika, że często dochodzi tam do znęcania się nad zwierzętami, ale nikt nie wyciąga  z żadnych  konsekwencji wobec osób dopuszczających się bestialstwa, oraz nie robi się nic, żeby na tym gminnym targowisku przestrzegano obowiązującego w tym kraju prawa....

WIęCEJ - KLIKNIJ!!!
[Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej]


Horsesport Jeździecki Portal Informacyjny SSSMOK - zwierzakowa toplista :)

©Copyright 05.2004. Site by sssmok®. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

 

 

Księga Gości

KONTAKT DO NAS:

Tel. kom: 0-501-241-784
            

Tel. fax.+48 32 4482077

 

Otrzymaliśmy Nagrodę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego!!!

czytaj więcej