MODEM

.

Witamy na emeryturze "końską policję"......

Demon i Szaman to dwa wałaszki, które zakończyły służbę w konnej policji. Z całego serca dziękujemy Wojewódzkiej Komendzie Policji w Katowicach ,że zadbała o końską emeryturę dla nich po zakończeniu pracy. Koniki zostały przekazane nam 29 grudnia 2005r., jak zwykle mieliśmy problem z miejscem, którego u nas niestety już  brakuje. Staraliśmy się szukać pensjonatu, żeby postawić je razem, niestety nie było to zbyt łatwe, ponieważ nie było miejsca dla dwóch, a nam  bardzo zależało, aby ich nie rozdzielać, wiele lat spędziły razem. No i z pomocą przyszli nam Joasia i Tomek, którzy są już właścicielami kilku koni. W trudnych warunkach atmosferycznych przetransportowali je do siebie, za co gorąco im dziękujemy. Oba wałaszki są piękne i bardzo wysokie, ale niestety mają poważne problemy zdrowotne. Potrzebują spokoju i miłości co u Asi  i Tomka mają zapewnione. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc tak zasłużonym emerytom. Praca w Policji nie należała pewnie do łatwych. Panowie policjanci obiecali, że będą swoich podopiecznych odwiedzać, ciężko im się było z nimi rozstać. Najważniejsze, że są już bezpieczne i szczęśliwe, jeden z nich już zdążył się zaprzyjaźnić z najstarszą klaczą,  która została jego przewodnikiem w nowym stadzie.

 

7 sierpnia 2013

Pożegnanie Modema... [*]

Również dzisiaj odszedł od nas Modem, zwany Demonem, konik, który został nam przekazany w 2005r. na emeryturę po wytężonej pracy w policji.

Jego serduszko nie wytrzymało tego upału, mimo szybkiej reakcji, nie udało się. Kolejne życie za Tęczowym Mostem. I tak ogromnie przykro, że odchodzą ci, bez których nasz świat ubożeje...

Zielonych pastwisk, wiatru w grzywie, odpoczynku. Na zawsze w naszych sercach Modemku...