Otrzymaliśmy Nagrodę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego!!!

.

7 marca 2009

 

      W dniu 9 lutego 2009 r. podczas corocznej, ósmej już Gali Wolontariatu w Teatrze Polskim w Warszawie, Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska oraz  Minister Ewa Junczyk - Ziomecka wręczyły naszemu stowarzyszeniu nagrodę specjalną ufundowaną przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego- za działania na rzecz naszych braci mniejszych.

Gala Wolontariatu to święto wszystkich tych, którzy swój czas, serce i bezinteresowne zaangażowanie poświęcają tym, którzy są od nas w trudniejszej sytuacji, którzy potrzebują pomocy materialnej, wsparcia, zrozumienia, opieki. Z całego serca wszyscy dziękujemy za wyróżnienie, które jest dla nas wielkim wsparciem oraz zwróceniem uwagi na los zwierząt w Polsce. Odbieramy te nagrodę jako potwierdzenie, że w naszym kraju dostrzega się zaangażowanie społeczne i poświęcenie zarówno w sprawy ludzi jak i zwierząt. Społeczeństwo obywatelskie to takie, w którym działanie różnych stowarzyszeń, związków i organizacji jest podstawą samodzielnego rozwoju obywateli oraz stanowi wyraz ich osobistej aktywności. Jeśli wolą Głowy Państwa było wyróżnienie organizacji pro- zwierzęcej to znaczy, że jesteśmy w pełni społeczeństwem obywatelskim, bo została dostrzeżona i wyróżniona ogromna rzesza ludzi, którzy potrafią swoim sercem i poświeceniem ogarnąć los istot innych niż ludzie, którzy potrafią powiązać życie ludzkie z życiem przyrody a szczególnie zwierząt. Dzięki tej nagrodzie czujemy, że pochylając się nad losem zwierząt w naszej ojczyźnie nie jesteśmy obywatelami gorszej kategorii- jak się czasem czujemy. Ogromnie nas cieszy, że otrzymaliśmy tę nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nie dlatego ją otrzymaliśmy, że pracujemy więcej od innych organizacji pro- zwierzęcych- znamy ogromne zaangażowanie wielu z nich- ale dlatego, że problemy zwierząt zostały zauważone, a próba poprawy ich losu uznana za działanie społecznie konieczne. W imieniu swoim oraz- jak sądzimy- wszystkich organizacji pro- zwierzęcych pragniemy podziękować Panu Prezydentowi.

    Dziękujemy też  Wam wszystkim Kochani Przyjaciele, którzy jesteście z nami od lat,  pomagając nam w tej trudnej drodze, że jesteście z nami szczególnie wtedy, kiedy tego bardzo potrzebujemy, że rozumiecie nas w naszych działaniach dla dobra zwierząt, wspieracie w ich ratowaniu, codziennym utrzymaniu, chorobach, odejściach, w naszych działaniach edukacyjnych i pracy. Ta nagroda jest dla Was wszystkich, bo bez Was Przystań nie byłaby domem dla pokrzywdzonych zwierząt, ale może upadłaby jak wiele innych miejsc, w których zabrakło wsparcia takich wspaniałych ludzi jak Wy.

 

 

kliknij aby powiększyć

 

kliknij aby powiększyć